Чому важливо молитися за Ізраїль?

У контексті попередньої шабатньої проповіді (див. «Сплеск антисемітизму у світі: час віруючим діяти»), я хотів би продовжити тему «Ізраїль та Україна у світлі пророцтв про останні дні» та поговорити про різні категорії віруючих в залежності від їхнього ставлення до Ізраїлю та України. І сьогодні передусім хочу поговорити про першу з них - про тих, хто зараз підтримує і Ізраїль, і Україну.

Час милості та втіхи для народу Ізраїлю

Ці віруючі, які твердо стоять на біблійній основі, усвідомлюють, що Господь полюбив Свій єврейський народ любов'ю вічною і ніхто ніколи не зможе цю любов скасувати. Згадайте, що написано в Єремії 31:3:

«Здалека Господь з'явився мені та й промовив: Я вічним коханням тебе покохав, тому милість тобі виявляю!»

Не просто тому, що Господь має певні цілі для Ізраїлю, не просто тому, що у Господа є міркування справедливості (Бог завжди беззастережно справедливий), не тому, щоб помститися ворогам. Ні. Все виходить із вічної любові, яка горить у серці нашого Отця. І тому Він виявляє милість до Свого народу. І так само, незважаючи на духовний стан Ізраїлю, який здебільшого далекий від Господа, Бог проголосив, що зараз час милості для Його народу. У тому ж 31 розділі Єремії сказано:

«Так говорить Господь: Знайшов милість в пустині народ, від меча врятований, Ізраїль іде на свій спочин» (Єремія 31:2).

Не «йде на осуд», а «йде на свій спочин»! І далі:

 

«Ще буду тебе будувати й збудована будеш, о діво Ізраїлева! Ти знов приоздобишся в бубни свої, та й підеш у танок тих, хто бавиться, на горах самарійських ще будеш садити виноградники, виноградарі будуть садити й споживати законно собі! Настане бо день, коли кликати буде сторожа на Єфремових горах: Уставайте, та підемо ми на Сіон, до Господа, нашого Бога! Бо так промовляє Господь: Співайте для Якова з радістю, та головою народів утішайтесь! Розголосіть, вихваляйте й скажіть: Спаси, Господи, народ Свій, останок Ізраїлів!» (Єремія 31:4-7)

Це очевидно говориться про той час, коли після страшної трагедії залишок Ізраїлю збирається у своїй землі. «Спаси, Господи, народ Свій, останок Ізраїлів!» Це ключова тема та напрямок нашого молитовного марафону, який уже розпочався.

«Ось Я їх приведу із північного краю, і зберу їх із кінців землі, з ними разом сліпий та кульгавий, важка й породілля, сюди повертаються збори великі!» (Єремія 31:8)

Якщо розуміти це як про духовно сліпих та кульгавих, то можна сказати, що це пророцтво відноситься до сучасної алії духовно сліпих та кульгавих, тих, які ще не знають свого Господа і ще не бачать Його слави.

«Вони прийдуть з плачем, та Я їх попроваджу в утіхах. Я їх до потоків води попроваджу прямою дорогою, не спіткнуться на ній, бо Ізраїлеві Я став Отцем, а Єфрем, перворідний він Мій!» (Єремія 31:9)

Але не лише це! Згадайте знамениті перші три вірші 40 розділу Ісаї:

«Утішайте, втішайте народа Мого, говорить ваш Бог! Промовляйте до серця Єрусалиму, і закличте до нього, що виповнилась його доля тяжка, що вина йому вибачена, що він за свої всі гріхи вдвоє взяв з руки Господа! Голос кличе: На пустині вготуйте дорогу Господню, в степу вирівняйте битий шлях Богу нашому!» (Ісая 40:1-3)

Обітниці тим, хто підтримують Ізраїль і виступають проти нього

І ті віруючі з будь-яких країн і будь-яких деномінацій, які ясно це розуміють, звичайно ж, беруть на озброєння знамениту обітницю Аврааму: «І поблагословлю, хто тебе благословить, хто ж тебе проклинає, того прокляну. І благословляться в тобі всі племена землі!» (Буття 12:3). Господь каже: «Благословляться в тобі всі племена землі, тобто ті, які будуть благословляти тебе, вони будуть благословенні Мною».

І звичайно, ті, хто прагне не просто правильно вірити, але й активно благословляти Ізраїль, євреїв діаспори, ті твердо стоять на обітницях Божого захисту для Ізраїлю і тих попередженнях Його ворогам, які проходять через усю Біблію.

«Коли хто чіплятися буде до тебе, то це не від Мене, хто чіплятися буде до тебе, той перед тобою впаде. Отож, Я створив коваля, який дме на огонь із вугілля, і вироблює зброю свого ремесла; і вигубника теж Я створив, який нищить ту зброю. Жодна зброя, що зроблена буде на тебе, не матиме успіху, і кожнісінького язика, який стане з тобою до суду, осудиш. Це спадщина Господніх рабів, а їхнє оправдання від Мене, говорить Господь!» (Ісая 54:15-17)

Безумовно, це стосується всіх віруючих, але особливо віруючих новозаповітних месіанських громад, усіх, хто прийняв повноту цих обітниць і знає, що кожне слово Господа потрапляє в ціль, якщо ми вірою приймаємо його. Тому що в наступному розділі говориться, що слово Господа ніколи не повертається до Бога порожнім, але, коли воно було послане на цю землю, у Його народи серед людей воно наповнюється виконанням того, що воно говорить. І лише тоді повертається до Бога з повнотою плодів. Тому, друзі, ми повинні радіти, дякувати Богові і підтримувати тих християн, які розуміють, що Бог робить зараз щодо Ізраїлю, і не піддаються жодній ворожій агітації.

Антиізраїльська пропаганда та влада молитви

Ми знаємо, що антисемітська пропаганда зараз по всьому світу настільки посилилася, стала настільки безпардонною, що вперше з часів Другої світової війни стало можливим відкрито закликати до нападу на євреїв, стало можливим відкрито проголошувати ледь не гітлерівські, нацистські теорії єврейської змови.

Багато хто каже: «Ні, це крайні ісламісти. Переважна більшість мусульман не підтримують це все». Так, є багато нормальних, здорових мусульман, які розуміють, який це жах. Але, на жаль, сотні тисяч мусульман у Європі прямо асоціюють себе з ХАМАСом та підтримують його жахливі цілі.

Сьогодні 11 листопада. ХАМАС, Іран та багато ісламських організацій розповсюдили гасло «11/11», закликаючи сьогодні, у цей Шабат, до нападу на Ізраїль з різних боків. В принципі, це мало вже початися. Але завдяки нашим молитвам і молитвам тисяч і сотень тисяч віруючих по всьому світу ці плани сатани та різних кіл ісламістів заблоковані.

Але ми повинні продовжувати молитися, продовжувати славити Бога, Який є вірним захисником Ізраїлю, і твердо стояти на Його обітницях. І дуже важливо пам'ятати всім віруючим України: коли ми піднімаємо руки та серця на захист Божого народу, звичайно, по всьому світу, але зараз особливо на тій землі, яку Бог оголосив вічною спадщиною Ізраїлю, коли віруючі в Україні піднімають голоси на захист Божого народу, на захист Божої землі, на захист Божих планів, які так чи інакше будуть виконані, Бог особливо благословляє Україну.

І те, що всі наші новозаповітні громади, наші братні церкви та наші громади в інших країнах, країнах Європи, Америки, Ізраїлю, піднімають віру, піднімають руки, піднімають голоси і з упевненістю кличуть до нашого рідного Отця, це дає реальний результат.

Дуже важливо, щоб ми розуміли, що це особливий час, особливі дні, коли кожна молитва за Ізраїль та прославлення Бога – не просто як Бога всіх людей, але як Бога Авраама, Іцхака та Якова, як Бога Ізраїлю, прославлення Ієшуа як Царя Ізраїлю, що заступається за Свій народ, - це прославлення, ці молитви, це заступництво, ця духовна війна руйнує плани ворога.

Скільки б ісламістів, скільки б тих дивних людей, які називають себе лібералами на заході, але які підтримують ненависть до Ізраїлю з боку сатаністів, скільки б вони не намагалися і не тужилися, у них не вийде. Тому що рука Господа не скоротилася і сила Його не зменшилась. Слава Йому!

Одна сила, що стоїть за двома війнами

І звичайно ж, ті віруючі, які по-справжньому розуміють, у який час зараз живе та бореться Ізраїль, якщо вони серйозно вдаються у те, що відбувається в Україні, вони ж підтримують народ України, підтримують Україну, вони стоять за нас із вами, вони діють. Багато тисяч віруючих сильно підтримали Україну з різних країн, різних церков, різних деномінацій, бо вони розуміють, що той самий дух і ті самі сили, які атакують єврейський народ, атакують Україну.

За агресією проти України стоять ті самі сили темряви, які стоять за атакою на Ізраїль. І слава Богу, що ми пов'язані з багатьма Божими дітьми та служителями, які не мають сумнівів: підтримуючи Ізраїль, необхідно підтримувати Україну, молячись за Ізраїль, дуже важливо молитися за Україну.

Вкрай важливо, щоб ці два фронти, які відкрив сатана, були ясно усвідомлені всіма Божими дітьми як ті два фронти, на яких вирішується доля всього світу. І хоча перший фронт був відкритий в Україні і лише через півтора роки – другий в Ізраїлі, без перемоги на цих двох фронтах не може бути справжнього Божого прориву та справжнього Божого пробудження, які обіцяні Господом і Україні, і зрештою Ізраїлю.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ

Слово на Шабаті КЄМГ 11 листопада 2023 року