Зміцніть ослаблені руки

Один із найулюбленіших розділів книги пророка Ісаї в нашій громаді – це 35 розділ. Ось що в ньому сказано:

«Зміцніть ослаблені руки, укріпіть коліна. Скажіть тим, хто боїться: “Станьте сильними й не бійтеся! Ось ваш Бог! На ваших ворогів упаде кара, Господня розплата. Він прийде і спасе вас”» (Ісая 35:3-4).

Це звучить як обітниця для всіх Божих дітей в Україні та за її межами, які моляться за нашу країну, моляться проти цієї війни, моляться, щоб ця агресія була зупинена та щоб ворог був відкинутий. Хоча погрози продовжують звучати і ще відбуваються напади, і здається, що ця темрява просто не збирається відступати, але Бог ясно каже: «Зміцніть ослаблені руки, укріпіть коліна. І самі, стверджуючись у цій благодаті, скажіть тим, хто боїться: "Станьте сильними й не бійтеся! Ось ваш Бог!"»

Де? Де це «ось»? Поруч! Якщо вам здавалося, що Він далеко, то Він поряд, Він близько. Він близький до тих, хто шукає Його, і тих, хто Його закликає, завжди винагороджує! Ось ваш Бог. Від Нього розплата. Не мститься, улюблені. Від Бога приходить розплата.

«І тоді прозріють незрячі й почують глухі» (Ісая 35:5).

Тут йдеться і про фізичний зір і слух, і про духовні. Для багатьох з тих, які духовно сліпі і не чують ні Слова Божого, ні Духа Святого, коли з'явиться помста Господня і відплата Його розкриється, їхні духовні очі будуть відкриті і сяйво слави Божої стане для них реальністю, яка перевершує всю реальність навколо. І тоді вони поринуть до Господа, і тоді їх слух відкриється і вони почують реальне Боже Слово. Тому що воно живе та дієве для тих, хто відкривається йому та вірить йому, і приймає його як пряме слово з уст Господніх.

Так що, друзі, не падайте духом, якщо ви свідчили, говорили, ділилися, молилися, і поки, начебто, немає відповіді, а ті, кому ви являли свідчення Божої слави, з ким ділилися, вони говорили: «Так, так… Але зараз таке відбувається, і я не розумію, де Бог. Так, я молився, читав "Отче наш" і "Богородице, Діво, радуйся". Так, так… Але зараз я зайнятий своїми справами. Ось потім, після війни...»

Не соромтеся, не бійтеся, не дивуйтеся. Господь знає, коли розрубати ці глухі стіни, які не дають чути. Він знає, як це зробити. І Він прийде, і явить Свою славу.

«Кульгаві поскачуть, мов олені, а німі заспівають від радості. Бо прорветься вода в пустелі, потечуть струмки в пустиню» (Ісая 35:6). 

Друзі, як не крути, ми не повинні ховатись від реальності, тому що в духовному сенсі все-таки наша країна не була квітучим Божим садом, який приносив рясні плоди. І ті випробування, які випали на долю нашого народу, вони так чи інакше використовуються Богом для того, щоб відкрити джерела в пустелі та потоки в степу. І коли це станеться, - а це ще не сталося, але починає відбуватися, - тоді кульгавий поскаче, як олень.

На нещодавньому ретриті в Кельні ми бачили, як кульгавий почав ходити, а потім ще й бігав. Це як знак того, що Бог хоче зробити в дуже широких масштабах і з багатьма віруючими, які шкутильгали на обидва коліна - то вони припадали на ту ногу, яка в цьому світі, то вони намагалися утвердитися на тій нозі, яка в Царстві Божому - і їх весь час, бідолах, хитало.

Але коли з'явиться Божа слава, коли проб'ються потоки, коли відкриються очі сліпих, коли вуха глухих відкриються, тоді ті, які постійно вагалися і не могли утвердитися в Божому Царстві і однозначно твердо стати на обидві ноги на скелі Господній, вони нарешті приймуть Божу підйомну силу. І зі свого паралічу чи напівпаралічу вони нарешті будуть підняті цією підйомною силою, вони схопляться і побіжать, як Божі олені, побіжать за Господом. Це реально!

Коли відбувається таке, у кожного є вибір, на що зробити акцент - на те, що відбувається навколо, або на те, що робить Бог, на те, чим ворог намагається відвернути, захопити і залякати, або на те, що Бог робить серед усіх цих обставин, доводячи, що Він єдиний, вічний, великий і всемогутній Цар.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ

Слово на Шабаті КЄМГ 22 липня 2023 року