Чому Ієшуа не сказав про час свого приходу?

Уявляєте, що було б, якби учні благали Ієшуа сказати їм час Його повернення, і Він не витримав і сказав: «Я не говоритиму вам, коли Я повернуся, але розповім про Ізраїль. Ви почнете проповідувати – кілька тисяч приймуть, але решта закриється. Більше того, згодом розпочнуться гоніння за Моє ім'я. Ви, певно, не готові слухати, але послухайте. Погани виявляться набагато відкритішими, ніж наш народ. Саме вони почнуть каятись масово і скоро складуть більшість Мого Царства на землі...»

І тут апостоли сказали б: «Чого ж ми тут сидимо? Ось приймемо силу, і одразу з усіма, хто покаються, – у діаспору! Навіщо гаяти час на євреїв? Треба досягати тих, хто відкритий». Але виявляється, у Господа були інші плани та пріоритети. Він хотів, щоб погани стали пріоритетом тільки для тих, хто на той момент ще не були апостолами, а всі ці апостоли щоб зосередилися на юдеях. Це ж нераціонально. Витратили роки та сили. Вже наблизили б спасіння світу, і Церква б перемогла. Але ні!

Це одна з явних причин, чому Господь навіть найближчим Своїм учням не тільки не розповідав про те, що буде в самому кінці і коли буде кінець, але навіть не розповідав, що відбуватиметься протягом найближчих десятиліть. Тому, я думаю, у Нього є підстави і нам не все розповідати про те, що буде найближчими роками та десятиліттями.

Друга причина, чому Господь не говорить часів, полягає в тому, що ми дійсно можемо наблизити кінець і виконання Його пророцтв і обітниць, і Він хоче, щоб ми максимально вклалися в це.

І третя причина, чому Ієшуа не вказав терміни, і чому всі, хто твердо говорить про якісь терміни, помиляються, полягає в тому, що Ізраїль та Церква можуть вплинути на майбутнє таким чином, що період тяжких випробувань скоротиться, а період благословень збільшиться.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ


За матеріалами семінару «Признаки ПОСЛЕДНЕГО ВРЕМЕНИ и как к нему готовиться: ПРАКТИЧЕСКИЕ АСПЕКТЫ»