Якщо ви сумніваєтеся у своєму покликанні…

Друзі, якщо у вас залишаються сумніви у вашому покликанні, якщо в цей складний час ви вагалися і не розуміли, чи покликані ви, чи не покликані, хочу поділитися з вами однією історією. Близько 18 років тому я проповідував в одній великій російсько-німецькій церкві в Німеччині. Там за моєю молитвою маленька дівчинка, яка не ходила від народження, почала ходити. Це вразило лідерів церкви, і вони запропонували мені переїхати до Німеччини та стати відповідальним за єврейську євангелізацію в Німеччині та Італії.

У нашій громаді в Києві тоді була дуже важка криза. Тому мені зовсім не хотілося повертатися до Києва. І ось мені пропонують позицію, зарплату, міжнародне служіння! Але я знав, що Господь мене не звільняє від моєї відповідальності і що моє покликання у Києві. Добре знати, до чого ти покликаний, де твоє місце, і що б не сталося, триматися за Господню руку, не піддаючись ні страхам, ні розчаруванням. Знаєте, я тоді був дуже розчарований, у мене опускалися руки. Для мене було важливо не піддатись цьому, повернутися і зайняти те місце у служінні, на якому мене бачив Бог. І ви знаєте, як виросла громада і який плід це дало.

Друзі, дуже важливо продовжувати стояти твердо, незважаючи ні на які спокуси, жалість до себе, невпевненість, сумніви та страхи. Навіть якщо ви стикалися у своєму житті з багатьма розчаруваннями, хтось вас підводив, хтось зраджував. Варто пам'ятати, що не всі віруючі, з якими ви стикалися у своєму житті, являли образ Месії, не всі виглядали як ангели, і не всі поводилися, як ангели. Це нормально. Але ви не самі. Ви у Божій родині. І навіть якщо ви на скромному місці, ви прославляєте ім'я Господа. А Він не дозволить ворогові взяти гору над вами. Він не дозволить нікому збити вас зі шляху, якщо ви просто будете триматись за Нього.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ