Як розібратися із сучасними хибними пророцтвами?

Я помітив, що всі пророцтва про те, коли прийде антихрист і коли повернеться Господь, дотримуються одного правила: не надто близько, але й не надто далеко. Тому що, якщо хтось скаже: «Нам відкрито, що Господь повернеться через 40 років», то яка різниця повернеться чи не повернеться Господь через 40 років? А якщо скажуть: «Господь повернеться через три з половиною роки», тоді відразу виникне питання: «Що робити?!» - «Господь відкрив мені не тільки дату Його повернення, а й те, як бути всім справжнім віруючим і де буде укриття…»

Я не чув жодного хибного пророцтва про повернення Господа, яке стосувалося б того, що станеться через десятиліття. Зазвичай це кілька років, щонайменше півтора роки, але ніколи не більше семи років. Чому ж ми не чуємо пророцтв про те, що буде через 100 років? Тому що це нецікаво, не створює напруги, не залякує людей і не підкорює їх волі цього фальшивого пророка.

Той самий принцип працює і в інших хибних пророцтвах. З одного боку, це має бути не завтра, а хоча б через два роки, протягом яких людьми можна маніпулювати. З іншого боку, це не повинно бути надто далеко, інакше люди розслабляться і з ними нічого не зробиш. Важливо, щоб люди, отримавши це «пророцтво», бігли до пророка і запитували: «Що робити, як робити, де робити і з ким робити?»

Як же розібратися з пророцтвами та хибними пророцтвами? По-перше, все обов'язково потрібно перевіряти за Писанням. По-друге, у цей час важливо не бути на самоті та наодинці з інтернетом. Дуже важливо знати, що ти перебуваєш у Божій сім'ї, у нормальній громаді чи церкві, де проповідується Боже Слово, де збалансований, новозавітний повнобіблійний підхід, і коли виникають сумніви, знати, з ким можна порадитися.

При цьому важливо бути готовим почути не лише те, що мені подобається, а й те, що, можливо, мене відкоригує. Тому що не може бути справжньої Божої сім'ї, де всі намагаються підлаштуватися під думку всіх, де рабин чи пастор і наставники тільки говорять приємне та пророкують солодке, як знамениті фальшиві пророки Старого Заповіту. Якщо ви опинилися у такому колективі, обов'язково треба замислитись.

Якщо ж із сучасними пророцтвами все не так просто, чи ми можемо їх просто ігнорувати? Ні, тому що є заповідь Нового Заповіту: «Не гордуйте пророцтвами» (1 до Солунян 5:20). Крім того, Новий Заповіт дає здоровий підхід до оцінки будь-яких пророцтв: «один пророкує, а інші розпізнають» (1 до Коринтян 14:29). І «розпізнають» це не просто: «Як ти гадаєш? Як тобі Василь? Не подобається? І мені не подобається. Значить його слова – хибне пророцтво». Ні. Йдеться не про таке душевне міркування, а про розпізнавання.

Це ще одна причина, чому так важливо в останні часи бути в нормальній Божій громаді. Тому що у будь-якій здоровій Божій громаді діє дар розпізнавання. Він може бути не пов'язаний з однією людиною, він може бути корпоративним у своїй дії. Але саме у правильній, здоровій громаді він є і діє, тому всередині такої духовної сім'ї ми маємо високий рівень безпеки.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ

За матеріалами семінару «ПРИЗНАКИ ПОСЛЕДНЕГО ВРЕМЕНИ и как к нему подготовиться»