Не заважайте дітям приходити до Бога

Коли Моше та Аарон приходили до фараона і просили відпустити народ разом із дітьми, фараон відповів: «Невже ви думаєте, що я так просто відпущу всіх вас з вашими дітьми?» (Вихід 10:10). «Навіщо вам діти? Дітей не треба водити на ваше служіння. Нехай діти відпочинуть у наших єгипетських гаджетах. Дайте їм спокійно посидіти в Інтернеті. Куди ви їх тягнете на ваші релігійні заходи? Навіщо? Дайте дітям спокій. Бачите, вони не дуже хочуть. Особливо, якщо ви не поставили фільтр на їхніх гаджетах».

 

Але Моше та Аарон твердо трималися тієї позиції, яку визначив Господь: «Ні, ми підемо на служіння з усіма нашими дітьми, навіть малолітніми. Ми нікого не залишимо в Єгипті». Зараз серед деяких віруючих батьків модно говорити: «Я не чиню тиску на дітей. Що хочуть, то хай і роблять. А коли виростуть, хай самі визначать: вірити чи ні...» Але коли вони виростуть, за них фараон уже встигне все визначити.

Ми повинні наслідувати Моше та Аарона. Ми не повинні слухати фараона, який завжди говорить одне й те саме: «Дай спокій дітям. Та й тобі так буде спокійніше. Бачиш, вони сидять там, не кричать, не бігають, м'ячі не ганяють, компанії у них немає поганої. Звичайно, компанія в інтернеті може бути лише гарною. Дай їм робити те, що вони хочуть». Це голос фараона. А голос Божий через Моше говорить: «Ні, ми не залишимо дітей у Єгипті. Ми всі підемо служити Господу».

Борис Грисенко, рабин КЄМГ