Хто більш «успішний» – віруючі чи невіруючі?

З суб'єктивної точки зору, люди у цьому світі набагато благополучніші, ніж ті, які прийшли до церкви чи громади, захотівши стати віруючими. Чому так? Прийшовши в громаду віруючих, але ще не зробивши рішучого кроку, людина стає полем бою бісів і ангелів, бо біси мають на нього певні права. Але з кожним маленьким кроком людини назустріч Богові цих прав дедалі менше. Біси намагаються робити все можливе, щоб зупинити людину, не дати їй по-справжньому покаятися і відкритися для Духа Святого. І вони мають дуже багато стандартних методів.

Тому на цьому перехідному етапі дуже часто людина зазнає таких атак бісів, яких вона не відчувала, навіть коли була благополучною духовною дитиною диявола і жила у світі. Але, якщо вона не відступила, не втекла, не піддалась хитрощам диявола і все-таки капітулювала перед Богом, визнала себе безумовним грішником, який себе врятувати не може, але цілком покладається на Господа, Його жертву, Його воскресіння та Його милість, тоді починається щось нове.

Якщо взяти певну умовну громаду віруючих, в якій спочатку в середньому люди були набагато нещаснішими і менш благополучними, ніж їхні родичі та друзі в цьому світі (і саме це багатьох привело до Бога), то через якийсь час ця пропорція перевертається. Тому що в Божій громаді, особливо у важкі часи, люди стають на тверду основу, якої в цьому світі немає. Минає час, і ті родичі та друзі, які раніше сміялися з такої людини як з сектанта, тепер, порівнюючи своє життя з його життям, бачать, що багато що змінилося. У нього одна за одною йдуть хвороби, його сім'я налагоджується або у нього з'являється здорова сім'я, він виходить зі злиднів і веде гідне життя. А у них все котиться в нікуди.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ