Завіт – це стосунки

Багато щирих віруючих не розуміють, що таке завіт. Це не просто інструментальні стосунки – служіння та інше. Це взаємовідносини особливої глибини, особливої посвяти одне одному. Це ті відносини, які Бог хоче мати з людьми, і Він для цього створив людину.

Я думаю, що у Бога з Авраамом були саме такі стосунки. Зверніть увагу, Бог називає Авраама пророком. Але ми ніде в Писанні не бачимо прямого пророцтва, сказаного Авраамові. Саме життя Авраама є пророцтвом. І нам заповідано ходити шляхами отця нашої віри Авраама, чому його життєпис так докладно і наведений у Писанні.

Господь каже в Торі: «Адже в майбутньому від Авраама постане великий та могутній народ, і благословляться у ньому всі народи землі!» (Буття 18:18) Тобто Божий задум – благословити через Авраама та його фізичних та духовних нащадків усі народи землі, щоб усі прийшли до цих особливих, глибоких, відданих взаємовідносин із Богом. Тому Син Божий і зійшов за нас на хрест – з любові до нас, як сказано: «Любов не в тому, що ми полюбили Бога, а в тому, що Він полюбив нас і послав Свого Сина як примирення за наші гріхи» (1 Івана 4:10).

Ігор Русняк, директор Месіанської біблійної школи КЄМГ