Як впоратись з роздратуванням?

Писання говорить нам: «Усяке подратування, і гнів, і лютість, і крик, і лайка нехай буде взято від вас разом із усякою злобою.…» (До Ефесян 4:31) Але що робити, якщо не вдається впоратися з роздратуванням? Насамперед варто пам'ятати, що це емоція, яка народжується всередині нас, а не викликається ззовні. Коли ми говоримо: «Він/вона/вони мене дратують», насправді ми дратуємося, і це наша відповідальність. І причини роздратування знаходяться всередині нас. Це може бути гордість, заздрість чи просто втома. Як же впоратись з роздратуванням? Писання дає нам три важливі рецепти:

1️) «Розум людини припинює гнів її, а величність її перейти над провиною» (Приповісті 19:11). Слово, перекладене як «розум», також означає «розуміння». Розуміння себе, розуміння інших, розуміння того, чому я на це дратуюсь, ось що може нам допомогти.

2️) «Почин сварки то прорив води, тому перед вибухом сварки покинь ти її!» (Приповісті 17:14) Іноді, коли ми перебуваємо в стані, коли вже не можемо нормально реагувати, нам краще просто піти. Потрібно вийти, помолитися і запитати себе: «Чому це мене дратує? Чи справді воно варте того?»

3️) «Ні про що не турбуйтесь, а в усьому нехай виявляються Богові ваші бажання молитвою й проханням з подякою. І мир Божий, що вищий від усякого розуму, хай береже серця ваші та ваші думки у Христі Ісусі» (До Филип'ян 4:6-7) Ми завжди можемо приходити в молитві до нашого Господа і просити у Нього про все, в тому числі про наші почуття. І нам важливо бути відкритими до Святого Духа і готовими до того, що Він покаже нам.

Ярослава Вілько, старійшина КЄМГ