Відлік омера: до чого ми прагнемо?

Зараз ми перебуваємо в особливому періоді між Песахом та Шавуотом, який називається відлік омера. Написано: «Від наступного дня після суботи… відлічіть собі сім повних тижнів…» (Левіти 23:15) Господь каже, що кожна людина має відраховувати ці дні. І під час ретриту Господь наголошував на тому, що кожен з нас має взяти відповідальність за свої стосунки з Ним. З іншого боку, на початку відліку омера приносився сніп ячменю, зв'язка колосків, що символізує єдність. Так і ми єдині, хоча кожен має своє покликання. Тому єдність з Богом і один з одним – важливий аспект цього періоду.

Цікаво, що на Песах їдять мацу з борошна минулого року. Потім приноситься сніп ячменю, що символізує недосконалість. І нарешті на Шавуот приносяться два хліби з нового пшеничного борошна найвищої якості. Для мене це символ того, що ми відштовхуємось від чогось, що дає нам силу для змін, потім бачимо свою недосконалість і працюємо над собою, і в результаті входимо на Шавуот, який відкриває новий сезон. Але щоб це нове відкрилося, нам потрібно поставити певні цілі та прагнути до них. І я думаю, кожному з нас важливо поставити собі до Шавуота цілі у цих двох сферах:

1️) єдність із Богом;

2️) єдність із братами та сестрами.

Якщо кожен з нас зробить хоча б маленький крок у цих напрямках, наша громада більше засяє Божим світлом. Тому що, по-перше, якщо ми більше проводитимемо час із Богом і пізнаватимемо Його, ми більше відбиватимемо світло Ієшуа. По-друге, якщо ми покращимо стосунки один з одним,  у нашому житті буде менше місця дияволу, який «звинувачує братів».

Андрій Луговський, старійшина КЄМГ

Слово на Шабаті КЄМГ 11 травня 2024 року