Віддавати десятину та цдаку – це духовна війна

Кожен із нас стикався зі спокусами та боротьбою проти гріха. Ми не хочемо грішити тому, що любимо і боїмося Бога, і знаємо, що, якщо порушувати Його закони, нам буде гірше. Тому, коли йдеться про боротьбу із серйозними гріхами, наприклад, пожадливістю, ненавистю, непрощенням, ми розуміємо, що це духовна боротьба – треба молитися, боротися та просити підтримки.

Але коли йдеться про заповідь про десятину і цдаку, то, здавалося б, у чому проблема? Відрахував десяту частину чи більше і віддав. Але не все так просто! Буває, вже приймаєш рішення, але коли настав час віддавати десятину, розумієш, що залишається не так вже й багато, починається боротьба. Чому так? Бо десятина – це не просто відрахувати десять відсотків. Тому що цдака – це не просто дати грошей. Це – виконання Божої заповіді.

А там, де є виконання Божої заповіді, є благословення та радість Божа. А кому це не подобається? Сатані та його бісам. Тому завжди, коли йдеться про виконання Божої заповіді, на шляху встає або наше тіло, або демони, бо вони не хочуть, щоб ми отримали Божі благословення. Ось чому так складно віддавати десятину. Тому, друзі, пам'ятайте, що десятина та цдака – це частина нашої духовної війни.

Юрій Береза, старший служитель КЄМГ