Вечір очікування Машиаха

Вечір, з якого починається восьмий день Песаха, - це вечір, коли багато хасидських громад в галуті (діаспорі), і вже не тільки хасидських, святкують Седер Машиаха або Сеудат Машиах - особливу священну Трапезу Машиаха. Це досить нова традиція, яка приписується Баал-Шем-Тову, засновнику хасидизму. Хочу навести цитату з одного хасидського сайту на цю тему:

«Традиція, що походить від Баал-Шем-Това і передавалася через лідерів руху Хабад, називає цю трапезу “трапезою Машиаха”, оскільки цього дня особливо сильно проявляється розкриття Машиаха. Ще одна причина полягає в тому, що Песах є святом не тільки віри у Вихід з Єгипту, а й надії на остаточне звільнення у майбутньому».

Мені здається, що цей традиційний хасидський опис приховує в собі духовні іскри, висловлюючись хасидськими термінами. Як говорив Баал-Шем-Тов, потоки Машиаха поступово наповнюються, посилюються та розтікаються. У цьому є певне передчуття. Я думаю, ми живемо в такий час, коли кожен віруючий в Ієшуа може відчути, що відбувається щось незвичне. З одного боку, посилюється зло, стає сильнішою темрява. Але з іншого боку, світло нашого Господа, яке не може огорнути ніяка темрява, готове наповнити кожне серце, відкрите для Нього.

Це вечір, коли прагнення Божого народу, який поки що відокремлений релігійними перегородками від Господа, побачити нарешті Спасителя створює особливу атмосферу у духовному світі. І я молюся про те, щоб Руах аКодеш торкнувся сердець наших єврейських братів та сестер, щоб Він зламав ці стіни людської демонічної релігії, яка оточує багатьох із них, і щоб світло Машиаха Ієшуа осяяло їх ззовні та зсередини.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ