Важливий інструмент для духовного зростання

Писання – наш стандарт на всі часи та за всіх обставин. Нам потрібно постійно порівнювати себе з тим, що Слово Боже говорить про сім'ю, про стосунки з ближніми. І так само щодо грошей. Писання дає нам чіткий стандарт – десятину. А щодо цдаки кожен вирішує сам собі, скільки йому віддавати. Але ось що важливе говорить Ієшуа у Нагірній проповіді:

«Не збирайте собі скарбів на землі, де міль та іржа нищать, і де злодії підкопують і крадуть, а збирайте собі скарби на небі, де ані міль, ані іржа не нищать, і де злодії не підкопують і не крадуть. Адже де твій скарб, там буде і твоє серце» (Матвія 6:19-21).

Такого матеріалізму, як зараз, ніколи не було. І це непогано – більше гаджетів, більше побутової техніки. Але важливо пам'ятати, що Писання говорить: «Коли багатство намножується, не прив’язуйтесь до нього серцем» (Псалом 61:11). Десятина і цдака – це Божа допомога нам у тому, щоб зберегти наше серце та виривати нас із матеріального. 

Так, Ієшуа нікого не закликав до аскетизму, окрім, можливо, окремих людей. Він благословляє нас матеріально. Але нам потрібно постійно дякувати Йому за те, що ми можемо віддавати десятину і цдаку для свого ж духовного зростання (бо Богові наші гроші не потрібні), щоб показати, що ми не живемо так, як живе цей світ.

Ігор Корогода, старший служитель КЄМГ