Танець, крик, свист – чи можна так славити Бога?

Нам часто дорікають, що ми танцюємо на служіннях, кричимо і навіть свистимо, стверджуючи, що це не узгоджується з Писанням і навіть ображає Бога. Друзі, ніде у Біблії свист не заборонено. Я, наприклад, не вмію свистіти. Але, знаєте, написано: «Все, що дихає, хай Господа хвалить!» (Псалом 150:6) Господь закликає нас прославляти Його всім, що наші уста можуть зробити на славу Його.

Також Він багато разів у Писанні закликає нас прославляти Його в танці. І це не старий заповіт. Це вічний заповіт. Бог обіцяв, що коли Він відновить Свій народ і народи приєднаються до Його відновленого народу у славі Господа, Він Сам танцюватиме. У синодальному перекладі це приховано, але Бог обіцяв, що Він сам танцюватиме. Певною мірою Він це вже робить. А коли ми читаємо, що Він обернув смуток у радість, то переважна більшість слов'яномовних віруючих не знають, що там написано: «обернув смуток у танок».

І через всю Біблію проходить крик як Божий заклик. Навіть у книзі Об'явлення говориться, що ангели Божі кричать і будуть кричати, і Сам Господь громоподібно говоритиме. Чому, наприклад, написано: «На півгодини настала тиша»? Бо доти не було тиші. І у нас є найкращий приклад – Сам Ієшуа, Який кричав у воротах Храму. І ми пам'ятаємо, що в Посланнях до Римлян та до Галатів нам заповідано кричати Господу. Там сказано, що «якщо ви сини Бога, то Дух Святий у вас кричить: "Авва, Отче!"»

Ось тому ми не забороняємо виражати славу Господу, виражати нашу радість, виражати наше поклоніння перед Ним усім, що не заборонено у Біблії.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ