Сучасна антиєврейська брехня у Тілі Месії

Серед німецьких лютеран, які через травму Голокосту намагаються взагалі не торкатися євреїв, а також серед невеликої частини католиків та частини євангельських християн Америки поширена брехня про те, що євреям не треба проповідувати Євангелію. Є навіть один американський служитель, який збирає багатотисячні конференції християн Америки за Ізраїль. І в той же час, щоб продовжувати підтримувати близькі контакти з ізраїльською владою та ортодоксальними рабинами, він зарікся не тільки благовістити євреям, а й навіть підтримувати месіанські громади.

Ці віруючі дотримуються наступної ідеї: євреї так постраждали, і у них є своя Тора, тому не треба їм проповідувати спасіння в Ієшуа, бо вони якимось загадковим чином можуть спастись і без справжньої Доброї Звістки. Це дуже серйозна помилка останнього часу. Якщо антисемітизму і теорії заміщення в Тілі Месії вже близько 2000 років, то ця ідея про те, що євреї мають свій окремий від усіх народів шлях спасіння, виникла практично тільки в 20 столітті.

Це модернова крайність, яка підриває основи Євангелії. Тому що, якщо євреям не потрібна Євангелія, якщо євреї можуть спастись без Ієшуа, без Його викупної жертви, без Його воскресіння, без Святого Духа, Якого Він послав, то в такому разі спастися без Євангелії можуть усі. Але це брехня. Вся Євангелія спрямована до євреїв, і тільки через спасенних євреїв вона може бути правильно і в повноті доступна будь-якій людині з будь-якого народу.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ