Піднімайся від Песаха в Шавуот по-шабатньому

В єврейській традиції час між святами Песах та Шавуот називають Сфірат Омер (відлік омера, від слова «омер», тобто сніп). Ось що каже Тора:

«Від наступного дня після суботи, тобто від дня, коли принесете сніп коливальної жертви, відлічіть собі сім повних тижнів. До наступного дня після сьомого тижня відлічіть п'ятдесят днів і принесіть Господу нову хлібну жертву» (Левіти 23:15-16).

Раніше відлік омера проходив повз мою увагу, але ось що важливе я помітив. Тут за одиницю виміру часу обрано саме Шабат. Господь через Своє вічне і живе Слово нагадує нам підніматися від Песаха в Шавуот по-шабатньому - використовуючи Шабат, норми Шабата, благодать Шабата.

Це дуже важливий момент для нас. Зверніть увагу на те, як ви проводите цей час, як ви збираєтеся увійти в Шавуот - велике свято, з яким пов'язана історія Ізраїлю та дарування Тори на горі Сінай. Дуже не хотілося б, щоб ми не пропустили цей благодатний час сходження до Шавуота, в який Господь виливає особливу благодать і дає особливі благословення. Але перш за все хотілося б, щоб ми не пропустили особливих зустрічей з Господом.

Ігор Русняк, директор Месіанської біблійної школи КЄМГ