Не дайте Пуріму пройти повз вас

Друзі, наближається Пурім, і нам варто пам'ятати, що Господь наказав нам воювати з сатаном - з Амалеком:

«Пам'ятай, що з тобою вчинив Амалек під час подорожі, коли ти вийшов з Єгипту, - як він напав на тебе в дорозі, коли ти був знесилений та втомлений. Він не побоявся Бога й повбивав у тебе всіх ослаблених, що відстали позаду тебе» (Второзаконня 25:17-18).

Ось одна зі страшних характеристик Амалека внутрішнього та зовнішнього: він не побоявся Бога. Коментатори кажуть, що всі народи злякались від того, якими знаменами і чудесами супроводжувався вихід Ізраїлю з Єгипту. Вони бачили Божу руку, і всі боялися Бога. Один Амалек не побоявся Бога. Це страшно не боятися Бога.

«Тож коли Господь, твій Бог,  дасть тобі відпочинок від усіх оточуючих тебе ворогів у тому краю, який Господь, Бог твій, дає тобі в спадщину і володіння ним, то зітреш з-під небес пам’ять Амалека. Не забудь» (Второзаконня 25:19).

З Амалеком треба розбиратися в собі без залишку, а не так, як Цар Саул, який залишив «хороше». Але пророк Самуїл сказав: «Все знищ без залишку, це все безбожне». Подібне відбувається з нами, коли ми вийшли кожен зі свого Єгипту, а все ще переживаємо через казани з м'ясом. Минуле має померти. Ось чому Пурім актуальний для всіх віруючих в Ієшуа з будь-якого народу, не тільки для євреїв.

В одному єврейському коментарі на ці вірші сказано: «У книзі Вихід боротьба з принципами, які представляє Амалек, до його повного знищення описується як мета всіх діянь Бога в історії людства». Це заповідь – розібратися з тим, що не боїться Бога, насамперед в нас самих.

Пурім - це і є пробудження. У той перший Пурім народ прокинувся через такі страшні події, щоб почути. Я прочитав таку думку, що Пурім – це «Шма, Ісраель». Справжній Пурім – це коли Ізраїль почує «Шма, Ісраель». Тому, продовжуючи наш молитовний марафон, давайте будемо бортись з внутрішніми Амалеками – з усім, що не боїться Бога. Не дайте Пуріму пройти повз вас і повз Україну.

Ігор Корогода, старший служитель КЄМГ