Найтриваліша ненависть в історії

З тим, що антисемітизм існує, згодні всі. Але з приводу того, коли він з'явився і чому, є безліч суперечливих точок зору. Багато хто намагається довести, що антисемітизм з'явився досить недавно, і що в давнину його не було. Одні кажуть, що він з'явився при першому зіткненні євреїв з еллінським світом у 3 столітті до н.е. Другі - що він виник не раніше 1800-го року н.е. Треті - що у сучасній формі він виник не раніше 14 століття.

Є одне фундаментальне дослідження Соломона Лур'є «Антисемітизм у стародавньому світі», опубліковане в 1923 році. У цій книзі автор пише, що антисемітизм у стародавньому світі не тільки не був менш інтенсивним, ніж у наш час, а й виражався у таких самих формах, як і тепер. І що немає жодного звинувачення, що закидають євреям, яке вже не пред'являлося б їм у давнину. Але під давниною він має на увазі часи не раніше античності, тобто 4 століття до н.е. - 2 століття н.е.

Однак у Писанні ми бачимо зовсім іншу картину: поява антисемітизму пов'язана з появою на історичної арені першого єврея Авраама. Виходить, що антисемітизм є найтривалішою і найглибшою ненавистю за всю історію людства. Яка інша ненависть триває понад 4000 років, нараховуючи лише в минулому столітті 6 мільйонів жертв Голокосту, і все ще має величезний потенціал?

Ірина Свідерська, вчитель Месіанської біблійної школи КЄМГ

Жахливі події 7 жовтня в Ізраїлі та хвиля антисемітизму після них по всьому світу говорять про те, що антисемітизм залишається актуальною проблемою людства. Тому запрошуємо вас приєднатися до Міжнародної молитви проти антисемітизму та нацизму 27-28 січня: https://www.stopantisemitism.live/