Навіть міцні лідери потребують молитви

Моше та Аарон стояли у вірі, трималися вірою, діяли вірою, щоразу ризикували життям, виходячи на зустріч із фараоном, можливо, боялися, що Бог не діятиме так, як обіцяв, але Бог діяв і зміцнював їх. Але коли весь народ почав кричати в безнадії і звинувачувати Моше, що зробив Моше? Він сказав: «Не бійтеся! Стійте і побачите спасіння від Господа, яке Він учинить вам сьогодні…» (Вихід 14:13)

Начебто все правильно сказав. Але чому ж Господь каже йому: «Чому волаєш до Мене? Скажи Ізраїльтянам, щоб вирушали» (Вихід 14:15)? Виявляється, Мойсей хоча і гарні речі сказав, але зробив одну помилку. Вони вже настоялись у Єгипті. Їм треба було йти вперед, а не просто заспокоїтись. Їм треба було йти вперед, і тільки на шляху вони могли знайти шалом, заспокоєння та перемогу. Але через те, що Моше сам зневірився і занепав духом, він неправильно почув Господа.

Буває так, що найміцніші і найбільші лідери занепадають духом і заспокоюють народ не так, як хоче Господь. Ось чому важливо молитися за лідерів, старійшин, рабинів, пастирів. Тому що розпач людей, претензії та звинувачення часто підрізають віру тих, кому Бог довірив вести інших.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ