Хто такий дух Амалека?

Дух Амалека – це дух сатани, дух антихриста, який хоче вразити весь єврейський народ, бо з історією та пробудженням єврейського народу пов'язаний прихід Машиаха. А прихід Машиаха пов'язаний з виконанням остаточного вироку проти сатани та його поплічників. Якщо ми протидіємо цьому духу антихриста, насамперед у собі, а потім і зовні, ми наближаємо прихід Машиаха і поразку сатани.

Тому потрібні і перший, і другий, і п'ятий, і десятий Пурім. Зараз ми говоримо про третій Пурім як про якийсь переломний момент щодо ситуації в Україні. Але щороку кожен наступний Пурім – це важливий час, коли ми вкотре протидіємо духу Амалека, упокорюємося перед Богом і наближаємо пробудження серед єврейського народу, наближаємо єдність Церкви та прихід нашого Спасителя.

В єврейській традиції вважається, що в кожному поколінні повстає свій Аман, натхненний духом Амалека, який бажає винищити євреїв і знищити якнайбільше людей. В одному з минулих поколінь піднялися Гітлер і Сталін, у цьому поколінні - Путін, у наступному підніметься ще хтось, натхненний духом Амалека. Тому нам важливо нагадувати собі, що війна проти Амалека з роду в рід, і продовжувати молитися проти цього духу.

Андрій Луговський, старійшина КЄМГ