Хіба Україна грішніша за інших?

Ми знаємо з Писання, що війна сама по собі є покаранням. Але у багатьох людей виникає питання: Хіба Україна грішніша за її ворогів? Щоб відповісти на нього, варто знову ж таки звернутися до Писання. Ми бачимо, що, коли Бог карав Ізраїль за допомогою поганських народів, він сам, безумовно, майже завжди був більш праведним, ніж ці народи. Приходили погани і виступали в ролі Божого жезла, караючи єдиний обраний Божий народ, причому іноді дуже жорстоко (що не входило до Божих планів). А чому?

Бо Бог мав особливі плани на Ізраїль. Саме тому, що Ізраїль був обраним Божим народом, а народи, за допомогою яких Бог його карав, аж ніяк ні. Усі ці филистимляни, моавітяни, амонитяни, амаликитяни, ассирійці, вавилоняни – де вони тепер, усі ті, які неодноразово перемагали Ізраїль?

Росія - це країна, в якій встановлена жорстка диктатура, в якій пригнічується, особливо під час війни, на різних рівнях всяке вільнодумство, країна, в якій дуже жорстоко ставляться до людей, знущаються з ув'язнених, де взагалі є політичні в'язні. І вона напала на Україну – країну, в якій насправді, незважаючи на корупцію, є демократія та відносна свобода, де немає диктатури та тиранії.

Що це означає? Це означає, що Бог має особливі плани для України. Я не кажу, що Бог не має якихось особливих планів для Росії. Але приклади, які показує нам Біблія, дуже чітко свідчать, що найчастіше грішні стають знаряддям виправлення більш праведних.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ