Господь продовжує любити Ізраїль

«Бог наших отців воскресив нам Ісуса, Якому ви смерть були заподіяли, повісивши на дереві. Його Бог підвищив Своєю правицею на Начальника й Спаса, щоб дати Ізраїлеві покаяння і прощення гріхів» (Дії 5:30-31).

Це дивовижні слова апостолів у суді Синедріону. Усі «нормальні» християни сказали б: «всього людства» чи «Божої церкви». А що кажуть апостоли, жорстко викривши священиків та саддукеїв? «Його Бог підвищив Своєю правицею на Начальника й Спаса, щоб дати Ізраїлеві покаяння і прощення гріхів». Це сильне підтвердження Божої любові та вірності до Свого єврейського народу навіть усупереч його невірності! Це тверда і славна обітниця.

І апостоли кажуть це саме вождям Ізраїлю, які намагаються переконати всіх, що Ієшуа – не Месія. Вони кажуть: «Все, що зробив Ієшуа, все, що Бог дозволив вам з Ним зробити, це все заради покаяння нашого спільного народу Ізраїлю». І завіряють це печаткою Святого Духа: «А тих справ Йому свідками ми й Святий Дух, що Його Бог дав тим, хто слухняний Йому» (вірш 32).

Бог продовжує любити Свій невірний у своїй більшості Ізраїль. Бог любить і не відкидає Свій народ, хоча більшість Його не прийняла. Бог вірний усім обітницям, і все, що Він робить, Він робить для спасіння Ізраїлю. Але Руах аКодеш отримують лише ті, які звершують тшуву (покаяння) і приймають Його прощення, милість та любов. Знаючи це, пам'ятаючи про це, нагадуючи про це собі та іншим, молячись про те, щоб наш народ нарешті усвідомив цю правду, ми готуємо те велике пробудження, яке обіцяне Божому народові в останні часи.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ