Дві причини Шабату

Заповідь про Шабат включена до 10 заповідей, які є основою законодавства Синайського завіту. І в Новому Завіті сказано, що «для Божих людей залишається дотримання суботи» (Євреїв 4:9). Коли приходив Шабат, в середовищі єврейського народу мало зупинитися все. Чому? Ось які причини ми бачимо в тексті самої заповіді, яка двічі повторюється в Торі:

«Адже за шість днів Господь створив небо, землю, море і все, що в них, а сьомого дня Він відпочив. Тому Господь поблагословив суботній день і освятив його» (Вихід 20:11).

Перша причина - щоб ми зупинилися у всіх своїх справах і турботах і усвідомили, хто наш Бог, усвідомили, що Він Той, Хто створив небо і землю, Хто є Владика всього. Він Той, про Кого Соломон сказав: «Небеса и небеса небес не в стані Тебе вмістити» (1 Царів 8:27). І цей Бог, який «виміряв п'яддю небеса» (Ісая 40:12), сходить до кожного з нас. Я поділяю подив Давида, який писав: «Хто така людина, що пам'ятаєш про неї, або людський син, що провідуєш його?» (Псалом 8:5).

«Пам'ятай, що ти був рабом у єгипетському краю, але Господь, твій Бог, вивів тебе звідти могутньою рукою і простягнутим раменом; тому Господь, твій Бог, заповів тобі дотримуватися суботнього дня» (Второзаконня 5:15).

Друга причина – щоб ми згадали, що Бог наш є Спасителем, що Він врятував наших предків з єгипетського рабства, і Він спас нас, віруючих нового завіту, дуже дорогою ціною – ціною жертви Його Сина Ієшуа Месії.

Ігор Русняк, директор Месіанської біблійної школи КЄМГ