Чому важливо пам'ятати свою історію?

Тема антисемітизму найболючіша для мешканців тих регіонів, де сильна антисемітська історія. До них належить, на жаль, і Україна. Це і Хмельниччина, під час якої загинули тисячі євреїв. І Коліївщина, коли руками гайдамаків в одній лише Умані було зарізано близько 20 тисяч євреїв та поляків. Це і єврейські погроми у 19-20 століттях, і нарешті Голокост. І спроба замовчати чи закрити очі, начебто антисемітизму немає, а минуле чіпати не треба, ні до чого не приведуть. Це глухий кут.

Антисемітизм - це гріх, який викликає прокляття від Бога. Сам Бог обіцяє проклясти тих, хто повстає проти Авраама та його нащадків. А ми знаємо з Писання, що «страшна річ упасти в руки Бога Живого» (до Євреїв 10:31). І ми бачимо цьому численні підтвердження: багато сильних колись народів і держав, які протистояли євреям, зникли з землі. Наприклад, парфяни, ассирійці, Вавилон, амаликитяни, Римська імперія, Едом та филистимляни.

Ми знаємо з Писання, що Бог судить кожну людину і цілі народи в залежності від їхнього ставлення до Його, навіть грішного, народу. Бог каже, що Він перестає карати Свій народ, а інші народи продовжують карати, але Він їм на це права не давав. І тому Він каратиме їх за те, що вони збільшують покарання, яке Він уже зупинив. Про це йдеться у багатьох місцях Писання, наприклад, Буття 12:10-20; Йоїл 3:1-2; Захарія 14:12; Матвія 25:31–46. А якщо Господь часто повторює те саме в Писанні, значить, Він надає цьому великого значення. Тому чесне ставлення до своєї та історії та покаяння за гріхи своїх предків є дуже важливими для майбутнього будь-якої нації.

Ірина Свідерська, вчитель Месіанської біблійної школи КЄМГ