Чому ми продовжуємо каятися проти антисемітизму

Найперше виправдання російської агресії проти України було пов'язане саме з антисемітизмом та нацизмом. І людям у Росії, і тим, хто готовий був слухати цю пропаганду в різних країнах, оголошували, що це вторгнення пояснюється тим, що доблесні визволителі входять до України, щоби звільнити український народ від влади нацистів та антисемітів.

А коли міністра закордонних справ Лаврова іноземні кореспонденти запитали: «А як же так, якщо президент України – єврей, який не приховує свого єврейства, низка міністрів – євреї? Ви вважаєте, що це прояв антисемітизму чи нацизму?», Лавров відповів: «У жилах Гітлера теж текла єврейська кров».

Це один із знаменитих антисемітських міфів другої половини 20 століття. І цей міф має стародавнє коріння. Згідно з ним, всі євреї якимось хитрим неявним чином об'єднані в єдину мафію, єдину змову, і від них походять усі біди цього світу. А якщо десь вбивають євреїв, то це роблять також євреї, тільки таємні.

Хвиля антисемітизму у світі після 7 жовтня

7 жовтня 2023 року стався страшний акт геноциду, який вчинили хамасівські ісламісти на заході Ізраїлю. Вони вбивали всіх підряд, ґвалтували, знущалися, мучили людей, а тих, кого не вбили, захопили як заручників. Після цього, здавалось би, весь світ мав піднятися. Тому що такого єврейського погрому не було з часів Другої світової війни. Але сталося щось дуже дивне.

Ізраїль два тижні чекав – війська не входили до Гази, давали час. Вони просили, щоби заручників звільнили. Нічого не допомагало. А потім, коли почалася наземна операція, по всьому світу не лише ісламісти, не лише ошукані ісламістами мусульмани, а й багато лібералів, так звана ліва молодь, у країнах Заходу, вийшли на численні демонстрації. Скрізь ними керували ісламісти.

Такі демонстрації відбулися майже в усіх європейських країнах. До речі, є унікальні країни, де цього не було. Це Україна, Польща, та, наскільки я знаю, країни Прибалтики. Можливо, ще якісь країни. Але цей виняток не випадковий.

Як у Європі опинилися мільйони мусульман?

Ось що дивно. Мільйони мусульман, серед яких багато мирних людей, на відміну від самого ісламу, приїхали до Європи, використовуючи закони про біженців. А ви знаєте, коли були ухвалені ці закони? Після Другої світової війни.

Коли були виявлені жахи Голокосту, офіційні кола багатьох західних країн звершили покаяння в тому, що вони не пускали або майже не пускали єврейських біженців. Вони ухвалили закони, що відкрили ці країни для біженців, які рятуються від переслідувань. І за цими законами будь-яка людина, особливо з таких районів, як Близький Схід і Північна Африка, могла приїхати і заявити, що вона біженець, і ніхто не мав права її виселити.

Хто цим скористався? На превеликий жаль, лише мала кількість євреїв та мільйони людей, які вже у себе на батьківщині були буквально зомбовані ісламською пропагандою.

І ось зараз ці люди, які змогли влаштуватися в Європі завдяки покаянню влади за те, що ті з антисемітських міркувань не пускали під час Другої світової війни та перед нею євреїв, ці люди зараз очолюють акції та демонстрації проти Ізраїлю та євреїв із дивовижними гаслами та напади на євреїв. Було багато нападів на синагоги та окремих євреїв.

Покаяння без Бога призводить до протилежних результатів

Про що це свідчить? Про те, що без Бога, без покаяння перед Богом – не з міркувань світського гуманізму, а згідно з Божим Словом – без цього будь-які добрі наміри, будь-яке навіть каяття саме по собі може призвести до протилежних наслідків.

Тому Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту, не тільки єврейських, але також ромів та інших безневинно вбитих, має стати днем молитви по всій землі. Молитви покаяння перед Богом – не просто у простір чи перед людьми, а насамперед перед Богом.

Коли Давид страшенно згрішив перед людьми, він молився: «Перед Тобою Єдиним я вчинив злочинне». Будь-яке покаяння перед людьми починається з покаяння перед Богом. Без цього воно не буде біблійним покаянням. І без цього всі наші добрі наміри можуть завести нас самі знаєте куди.

Роль віруючих у боротьбі зі злом

І звичайно ж, від віруючих залежить, чи ділитися цією звісткою про те, що тільки Бог Авраама, Ісаака та Якова, Який віддав Свого єдинородного Сина Ієшуа Машиаха за гріхи насамперед Свого єврейського народу, а потім за гріхи кожної людини по всій землі, тільки єдиний і вічний Бог може захистити тих, на яких спрямована злість сатани.

Тільки Він може захистити людей різних національностей, може змінити хід історії, може зруйнувати твердині антисемітизму, може зупинити рух неонацизму, який піднімається саме в тій північній країні, яка мала намір звільнити ледь не весь світ.

Коли ми ділимося цією доброю звісткою і розповідаємо про те, що цей Бог зробив у нашому житті, як цей Бог рятує Своїх євреїв по всій землі, як Він піднімає єврейські новозаповітні громади, як Він відтворив із попелу державу Ізраїль на землі Ізраїлю, попри все, у що вірили антисеміти різних релігій, тоді кожна неупереджена людина може відкрити своє серце і повірити, що з цим Богом буде перемога і над цим, і над усяким злом.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ

Слово на Міжнародній молитві проти антисемітизму та нацизму 27 січня 2024 року

Відеозапис молитви: https://www.youtube.com/watch?v=8FxFj1Y7X98