Чому Бог не завжди відповідає одразу?

Ми віримо, що Боже пробудження близько. Ми молимося про третій Пурім. Ми пам'ятаємо пророцтво про те, що пробудження розпочнеться ще до завершення війни. Друзі, давайте вхопимося за це і будемо молитись, щоб кожен з нас став частиною цього, тому що пробудження починається з кожного з нас. І тоді Бог буде діяти з більшою силою.

Але важливо пам'ятати, що багато речей залежить від рішення інших людей. Люди мають вільну волю. Коли Бог кличе, Він дає нам вибір. Тому буває, ми молимося про щось, наприклад, про пробудження, і кажемо: «Господи, коли вже? Адже я вже змирився». А Бог відповідає: «Василь ще не змирився». Що мені до Василя? Я хочу пробудження! А Господь каже: «Але ж Мені треба і Василя пробудити».

Бог дивиться на кожного з нас, на віруючих та невіруючих, на весь Всесвіт. І Він дивиться на те, які рішення приймають, по-перше, віруючі, а також інші люди. Деякі речі не відбуваються швидко, бо люди не готові. Тому ми молимося, стоїмо, тримаємось. І Бог дає нам благодать вистояти, доки люди не ухвалять свої рішення.

І ще нам іноді здається, що ми залишилися самі, бо багатьох людей охопила ненависть, непрощення, страх. Навіть віруючих. Але згадайте, що Бог сказав Іллі: «Ти не один. Я зберіг Собі сім тисяч вірних». Хаверім, є Його вірні у всіх народах. Нам слід пам'ятати, що Бог зберігає Свій залишок і бути частиною цього залишку.

Юрій Береза, старший служитель КЄМГ