Час не засуджувати, а втішати Ізраїль

Нам дуже важливо розуміти часи та сезони. Зараз Ізраїль знаходиться в тому періоді, який описаний у 40-му розділі Ісаї, де сказано, що після страшних страждань віруючі повинні втішати Божий народ: «Утішайте, втішайте народа Мого». І там сказано чому. Не тому, що він став праведним, а тому, що за гріхи свої поніс покарання, яке незрівнянно більше за те, яким Бог хотів його покарати (Ісая 40:2). Те, що влаштували люди і що князь цього світу зробив із Божим народом, це обурило Бога, як написано у Захарії та інших пророків. Він відновив Ізраїль на землі Ізраїлю і продовжує його благословляти, незважаючи на те, що майже весь Ізраїль далекий від Нього.

Це заклик до всіх нас: розуміючи, в якому духовному періоді зараз Ізраїль, нам потрібно його підтримувати, благословляти, всіляко допомагати, навіть незважаючи на те, що до Бога прийшла лише меншість єврейського народу, і пам'ятати, як на це дивився апостол Павло. Він говорив: «Глибокий біль мій і страждання за братів моїх євреїв. Я готовий був би сам бути відлученим від свого Спасителя, аби Ізраїль був спасенний» (До Римлян 9).

Це співчуття і бажання підтримувати єврейський народ Дух Святий словами апостола Павла, Мойсея та багатьох інших хоче передати всім віруючим із усіх народів та всіх деномінацій. Нам слід пам'ятати, що це не час, коли Господь хоче карати Ізраїль. Це час, коли Господь хоче любов'ю та втіхою наблизити Ізраїль до Себе.

Борис Грисенко, рабин КЄМГ