Будь-яка молитва приносить зміни

«Як падають із неба дощ та сніг, туди не повертаючись, аж поки землю не промочать. Тоді земля змусить паростки зійти, ще й дати зерно для селянина на поживу. Так і слово Моє, що з уст злітає, назад не вернеться без результату, доки не виконає те, що Я бажаю, не виконає все, що Я послав його зробити» (Ісая 55:10-11).

Не на всі молитви ми бачимо відповіді одразу, але будь-яка молитва приносить зміни. Іноді відповіді на молитви приходять одразу, іноді навіть дуже прямі. А іноді потрібен якийсь час, щоб побачити відповідь, яку приготував Господь. В Ісаї 55:10-11 написано, що слово Боже не повертається до Господа без результату. Чому ж тут використано порівняння з дощем та снігом?

Дощ, приходячи, відразу зрошує землю, напоює її водою і робить здатною приносити плід. А сніг приходить узимку, поступово вкриває землю та лежить до часу. І тільки коли настає весна, сніг починає танути, поступово просочує землю і готує зерна до сходів, які дадуть плоди. Так і з молитвами. Іноді це відразу і швидко, а іноді це процес, дія, яку ми робимо в Дусі Божому, і лише з часом бачимо відповідь. Але навіть у цьому випадку Господь дає нам якісь внутрішні переживання та підтвердження того, що Він чує нас і наші молитви не є безплідними.

Андрій Луговський, старійшина КЄМГ