Амалек вражає ослаблених, щоб зламати сильних

«Пам'ятай, що з тобою вчинив Амалек під час подорожі, коли ти вийшов з Єгипту, - як він напав на тебе в дорозі, коли ти був знесилений та втомлений. Він не побоявся Бога й повбивав у тебе всіх ослаблених, що відстали позаду тебе» (Второзаконня 25:17-18).

Через своє ремствування і претензій до Бога народ Ізраїлю змушений був йти в Землю Обіцяну довгою дорогою, і тому серед них з'явилися втомлені і ослаблені. І ці люди, які стали нарікати, які втратили мету, ініціативу, мотивацію, Боже одкровення, які переключились на якісь миттєві плани та цілі, перестали бути авангардом і опинилися в кінці обозу. І тоді приходить Амалек і вражає цих втомлених і ослаблених на шляху Божому. Він вражає Боже військо, починаючи зі слабких. Його мета - щоб дух сильних ослаб, коли вони бачать, як приходить поразка слабких.

Під час Другої світової війни у Лодзі було єврейське гетто. Коли я був там у музеї, почув таку історію. Коли прийшли нацисти, вони сказали єврейській спільноті, що ті мають видати їм дітей та старих людей, щоб зберегти своє життя. І коли вони нарешті зробили це, дух опору в єврейському суспільстві був зламаний. Це така стратегія Амалека - вражати найуразливіших, щоб зламати волю тих, хто ще готовий боротися. Але Господь обурений цим, і Він каже: «Пам'ятай про це!» Нам важливо пам'ятати про цю стратегію ворога, стежити за власним серцем і підтримувати наших братів і сестер, яким зараз важко.

Андрій Луговський, старійшина КЄМГ